Panel používateľa
Späť

Zázračná kapsička (Capsella bursa-pastoris)

Pridané: 19.6.2014 13:15:00 Počet zobrazení: 3722

19 Jún 2014

Názov nenápadnej rastlinky vznikol z toho, že jej trojuholníkové plody sa nápadne podobajú na kapsu niekdajších pastierov. Kapsičku pastiersku môžeme nájsť pri cestách, na lúkach, poliach ale aj záhradách, je takmer všade. Rastie od jari až do jesene, preto ju možno zberať kedykoľvek.

Zázračná kapsička (Capsella bursa-pastoris)

Zázrakom ukrytým v malej kapsičke je schopnosť zastavovať krvácanie vonkajšie aj vnútorné, čistí krv aj krvavý moč, pri krvácaní z nosa aj hemeroidoch, na tento účel patrí spolu s turicou a prasličkou k základným liečivým bylinkám. Ďaľším veľmi dobrým použitím kapsičky je schopnosť regulovať krvný tlak a rozpúšťať vápenaté usadeniny v cievach, čím je osožná pri chorobách srdca a krvného obehu. Patrí medzi najúčinnejšie bylinky proti kôrnateniu ciev. Podobne ako cesnak, hloh a imelo reguluje krvný tlak - teda nízky zvyšuje a vysoký znižuje, čím napomáha pri odstraňovaní závratu. Odporúčame užívať už hotové tinktúry, pretože príliš silná dávka môže pôsobiť opačne. Pri krvácaní z nosa používame silný odvar z vonka na vyplachovanie.

Bylinné kvapky: http://www.gresik.sk/p/249/kapsicka

 

(foto http://botanika.wendys.cz)

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info