Menu

Gemmoterapia

Pridané 17.7.2018 16:05:07 Počet zobrazení 4354

Novinkou v našom Bylinkovom obchode a e-shope je gemmoterapia, preto sa jej venujeme podrobnejšie aj v tomto článku.

Gemmoterapia

Samozrejme, viac informácii môžete získať v našej poradni a predajni v Šamoríne kde sa môžete pýtať konkrétne na Váš zdravotný stav, ale taktiež aj na prevenciu, na ktorú často zabúdame. Poďme ale k týmto zázračným prípravkom a predstavme si ich v základných rysoch.

V našom Bylinkovom obchode si môžete vybrať z bohatého sortimentu gemmoterapeutík českej firmy Naděje, ktorá ich vyrába od roku 1998. Naděje sa špecializuje na výrobu bylinných tinktúr, mastí, olejov a výluhov. Svoju povesť založila na kvalite svojich výrobkov. Pre výrobu tinktúr ale aj ostatných výrobkov používa predovšetkým vlastné suroviny, ktoré dôsledne sleduje a kontroluje . Liečivé rastliny pre výrobu liečivých tinktúr má pod svojou kontrolou už od ich zasiatia až po finálne spracovanie.

Pri vývoji a výrobe používa najmodernejšie poznatky a výzkumy z alternatívnej medicíny a bylinnej liečby. Zber takto vypestovaných bylín se prevádza v optimálnej dobe tak, aby si uchovali maximum účinných látok. Prísnej kontrole podlieha aj výroba tinktúr a ich uskladnenie.

Majiteľkou spoločnosti je pani Mgr. Jarmila Podhorná, ktorá vždy milovala prírodu a jej dary, a tak se jej záľuba stala aj povolaním. Študovala, získavala informácie z oblasti ľudského organizmu, ale aj alternativnej medicíny. Pre výrobu bylinných tinktúr a vznik firmy Naděje se rozhodla vo chvíli, keď študovala „Herbář léčivých rostlin„ pánov Janču a Zentricha s obsahom o novom liečebnom smere - o gemmoterapii a o možnosti významného pôsobenia výťažkov z púčikov rastlín - gemmoterapeutík na ľudský organizmus.

V súčasnosti pani Mgr. Podhorná patrí k najznámejším a najúspešnejším českým bylinkárom.

Prianím pani Mgr. J. Podhornej bolo a je, aby lásku k ľuďom a jej skúsenosti v oblasti gemmoterapie a alternatívnej medicíny postúpila predovšetkým tým, ktorí to najviac potrebujú - chorým. Špecializovala se na výrobu prípravkov bez nežiadúcich účinkov a ktoré by boli aj cenovo dostupné, ktoré pôsobia na organizmus priaznivo ako prevencia, ale pôsobia aj regeneračne a zlepšujú stav pri rôznych zdravotných problémoch.

Firma v súčasnej dobe vyrába dva základné druhy tinktúr - jednak bylinné tinktúry - spracované zo samotnej byliny a rastliny a potom púčikové tinktúry - gemmoterapeutiká - z púčikov rastlín. Má ich viac ako sto druhov.

Mimoriadne účinné sú tinktúry vyrobené z púčikov rastlín - gemmoterapeutiká.

Rastlina v púčikoch prechováva svoj genetický potenciál, preto v nich zhromažďuje najcennejšie látky, které telo zotavujú a súčasne vytvárajú aj obranný mechanizmus - prevenciu proti chorobám. Extrakty z púčikov preto obsahujú mimoriadne hodnotné a unikátne látky, ktoré sa v inej časti rastliny nevyskytujú. Sú to rôzne hormóny, enzýmy, minerály, stopové prvky, vitamíny a ďalšie látky, ktorých má ľudské telo skoro vždy nedostatok. Laicky povedané, púčiky obsahujú silu budúceho kvetu, koreňa a celej rastliny, či byliny. Preto sú gemmoterapeutiká také mimoriadne účinné.

Gemmoterapia prináša pozoruhodné výsledky i pri ťažko liečiteľných chorobách, napr. pri borelióze, pri rôznych krvných a nervových ochoreniach.

Kombináciou rôznych tinktúr na základe dlhoročných skúseností vznikli tzv. „kúry", sú to zostavy tinktúr zložené z niekoľkých tinktúr bylinných aj z tinktúr z púčikov. Spoločne komplexne pôsobia na organizmus, liečia a zlepšujú zdravotný stav pacienta. Aj tieto kúry sú v našej ponuke.

Gemmoterapia sa šírila najmä vo Francúzsku a dnes je najviac rozvinutá vo frankofónnych krajinách; okrem materského Francúzska, je to najmä Belgicko, Kanada a pohraničné oblasti Švajčiarska, Talianska a Španielska. Od roku 1998 je to aj Česko a najnovšie Slovensko. Práve pani Podhornej teda vďačíme za to, že Česko bolo prvou nefrankofónnou krajinou, na svete, kde sa gemmoterapeutiká začali hromadne nielen používať, ale i vyrábať.

Liečba púčikmi rastlín väčšinou začína detoxikáciou, t.j. užitím najmä brezy, buku alebo dubu počas prvých 3 - 4 dní.
Väčšinou sa po detoxikácií využívajú 2 balenia špecifického bylinného prostriedku.

Na záver možno dodať že gemmoterapeutiká aktivizujú, harmonizujú, podporujú, ukľudňujú psychiku ale aj celé fyzické telo človeka.

Na rôzne zdravotné problémy boli po dlhodobých skúsenostiach s pacientami zostavené kúry z tinktúr na rôzne zdravotné problémy. V kúrach sa nachádzajú výťažky /tinktúry/ bylinné, ktoré sú označené kódom ,,T" a dávkovanie majú určené na fľaštičkách /treba sa vždy držať aktuálneho dávkovania/.Ďalšie výťažky sú z púčikov ktoré sa označujú kódom ,,P" a dávkovanie sa stanovuje podľa hmotnosti toho kto výťažky užíva a to jedna kvapka na jeden kg hmotnosti rozdelených na dve alebo tri časti /príklad hmotnosť je 60 kg, to je 60 kvapiek na deň, túto dávku si rozdelíme na dve alebo tri dávky teda 20 kvapiek 3x denne alebo 30 kvapiek 2x denne/.

Ďalšími produktami sú bylinné výťažky, ktoré sú obohatené o betaglukán a sú označené kódmi ,,TG" /bylinné výťažky s betaglukánom/ alebo ,,PG" /púčikové výťažky s betaglukánom/. Užívanie je vždy vyznačené na fľaštičke.

Tieto základné veci treba vedieť pre ďalší postup ako výťažky užívať v takzvaných kúrach, ktoré sú zložené z niekoľkých bylinných a púčikových výťažkov. Sú zoradené vždy najprv bylinné a potom púčikové. Bylinné sa môžu užívať súčasne /najviac 3 fľaštičky/ a k nim sa priradí jeden púčikový výťažok v poradí prvý v kúre vedľa bylinných. Väčšinou je to drenážny prostriedok brezy. Fľaštičky pretrepeme a dávkujeme jednu po druhej na lyžičku, dáme do úst chvíľu podržíme v ústach a prehltneme. V prípade že niekomu vadí prítomnosť liehu môže kvapky dávkovať na polievkovú lyžicu do vlažnej vody alebo čaju. Tak sa postupuje až do využívania fľaštičky.

Čas užívania je pol hodinky pred jedlom alebo hodinku po jedle. S klasickými liekmi sa výťažky môžu užívať ale si treba nechať medzi užívaním výťažkov a liekov pol hodinky odstup. U citlivejších osôb môže byť dávkovanie podľa návodu moc silné, v týchto prípadoch treba dávkovanie znížiť na polovicu alebo zvoliť užívanie jednej fľaštičky za druhou.

Kúra väčšinou obsahuje najviac 6 fľaštičiek a končí sa využívaním všetkých postupne do konca. To znamená ak dôjde bylinný výťažok skôr ako doužívate všetky púčikové, pokračujete bez bylinných ďalej /alebo naopak/. Kúra je asi na 3-4 týždne užívania a po jej využítí je možné naviazať ďalšiu kúru, buď opakovane tú istú alebo naväzujúcu podľa aktuálneho zdravotného stavu. Je to vždy individuálne a pri dlhotrvajúcich ťažkostiach treba užívať čo najdlhšie a medzi kúrami robiť prestávky. Prestávka sa robí minimálne 14 dní po využívaní druhej kúry, ale pokiaľ nie sú závažné problémy odporúča sa urobiť prestávka väčšia.

Výťažky sú doplnky stravy a ich účinok je hlavne na fyziologickej úrovni, harmonizujú, čistia, posilňujú, a užívajú sa hlavne ako prevencia a to si treba uvedomiť. Zdravie si máme uchovávať a organizmus udržovať z vnútra tak ako ho udržujeme aj z vonku. A k tomu nám príroda poskytuje nemalé možnosti. Ak už sa dostavili zdravotné ťažkosti, tak nám bylinky môžu pomôcť, ale chce to čas a trpezlivosť.

EXTRAKTY Z PÚČIKOV RASTLÍN - gemmoterapia

Arónia čierna
Pôsobí ako regulátor štítnej žľazy, podporuje srdce a ovplyvňuje činnosť ciev. Pôsobí antiskleroticky, vylučuje soli z organizmu. Rieši anginu pectoris, mandle, kŕčové žily.

Arália mandžuská
Zvyšuje svalovú silu, vitálnu kapacitu pľúc, stimuluje centrálny nervový systém, tonizátor pri celkovej únave a rekonvalescencii, normalizuje hladinu krvného cukru. Rieši: diabetes, energiu, stres, nervozitu, cukrovku, štítnu žľazu.

Baza červená
Vynikajúci imunostimulátor, podporuje činnosť ľadvín a pečene, zlepšuje sklerodermie a lupus erythematosus - autoimunitné ochorenie, pri ktorom z neznámych príčin dochádza k obranným reakciám proti vlastnému telu. Má podobné účinky ako kortikoidy.

Baza čierna
Výťažok priaznivo ovplyvňuje cievne steny, pôsobí priaznivo pri neuralgii, zlepšení ekzémov, kožných ochorení. Napomáha odstráneniu nepríjemného telesného pachu, pôsobí protireumaticky a protinádorovo (i na obklady povrchových nádorov). Ďalej rieši: nachladnutie, infarkt, imunitu, aterosklerózu, alergie, astmu, ekzém, kašeľ.

Breza previsnutá
Stimuluje pečeňové funkcie, zlepšuje osteoporózu, ovplyvňuje činnosti slinivky a pečene. Užíva sa ako prípravný prostriedok k vnútornému užívaniu. Detoxikuje organizmus, a preto sa tiež podáva ako prípravný prostriedok pri užívaní iných tinktúr.

Brezové jahňady
Priaznivé účinky na močové ústroje, odstraňujú vysoký krvný tlak. Sú vhodné pri úbytku životných síl a poruchách krvotvorby, výrazne tiež ovplyvňujú hormonálnu sféru a potenciu. Ďalej riešia impotenciu, klimaktériu, poruchy erekcie.

Borovica lesná
Regenerácia kostného tkaniva, kostí, chrupaviek. Vhodná pri artróze a osteoporóze. Dodáva telu veľké množstvo minerálnych látok. Rieši aj boreliózu, bolesti chrbta, paradentózu.

Brusnica obyčajná
Zlepšuje stav pri rednutí kostí, lieči kĺbové problémy, DNU, zabraňuje ukladaniu tuku a vápniku v cievach. Toto gemmoterapeutikum celkovo ovplyvňuje činnosť čriev, močové zápaly, zápaly prostaty, ďalej priaznivo ovplyvňuje aterosklerózu, osteoporózu, zápchu, spazmolyticky pomáha pri problémoch v menopauze. Rieši aj inkontinenciu, kvasinky a mykózy.

Buk lesný
Je to podporný prostriedok pri nedostatočnej činnosti obličiek, pri opuchoch kĺbov, ich reumatických zápaloch , močovom piesku, pri novotvorbe rôznych výrastkov. Ďalej rieši, akné, artrózu, artritídu, aterosklerózu, bercové vredy, dnu, ľadvinové kamene, žlčníkové kamene.

Borievka obyčajná
Regeneruje úspešne i veľmi poškodenú pečeň, obličky, ďalej reumatizmus, TBC. Pôsobí protiskleroticky a proti rakovine. Ďalej rieši akné, boreliózu, detoxikáciu, žltačku, cholesterol, lupienku, mononukleózu, slinivku, nadúvanie, obezitu, trávenie, únavu, žlčník, žlčníkové kamene, energiu.

Čučoriedka
Pôsobí v organizme dezinfekčne, zlepšuje videnie priamym ovplyvnením sietnice a zrakového nervu. Zlepšuje využitie prirodzeného inzulínu, v organizme ovplyvňuje cukrovku II. Typu. Priaznivo ovplyvňuje cievne steny. Ďalej rieši celiakiu, crohnovu chorobu, kŕče,plynnatosť, slinivku, črevá, trávenie, kvasinky.

Čierna ríbezľa
Účinná pri zníženej funkcii nadobličiek, pri potrebe vytvorenia kortizonového efektu, pri ťažších formách zápalov. Výborné antialergikum pri sennej nádche, ekzémoch, astme, ďalej pre zlepšenie adenómu prostaty. Zmes Čierna ríbezľa - Ostružina užívame pri ochoreniach na vaječníkove cysty. Zmes Čierna ríbezľa - Borovica lieči artrózu. Má výraznú protiopuchovú aktivitu.

Čierna Ríbezľa - Borovica - Vinič
Zlepšuje zápalové stavy, angíny, kŕčové žily, choroby kostí a kĺbov, dny, pôsobí antireumaticky. Rieši artrózu, artritídu, bolesti chrbta, boreliózu, kĺby, kosti.

Čierna Ríbezľa - Kalina - Rozmarín
Likviduje alergie, ekzémy, astmu, senné nádchy a ich chronické podoby.

Čierna Ríbezľa - Ostružina malina
Reguluje hormonálnu činnosť vaječníkov, pôsobí pozitívne na maternicu, rieši sterilitu, prechodové problémy, cysty, myómy, gynekologické výtoky.

Divozel veľkokvetý
Ovplyvňuje činnosť dojčenskej žľazy (thymus) a sleziny, pôsobí proti niektorým alergiám, ale hlavne lieči dýchacie problémy, astmu a zápalové procesy v dýchacích cestách. Rieši zápal priedušiek, zápal pľúc, alergie, astmu a kašeľ.

Dub letný
Pôsobí proti sexuálnej slabosti u mužov, na poruchy erekcie, ďalej hojí sliznicu ústnej dutiny a bráni vzniku paradentózy. Ďalej rieši aj celiakiu, detoxikáciu, impotenciu, kŕčové žily, neplodnosť, pálenie záhy, hnačku, nádchu, trávenie, zápal čriev, zrak, žalúdočné vredy.

Figovník obyčajný
Priaznivo ovplyvňuje činnosť tráviaceho ústrojenstva psychosomatického pôvodu i žalúdočné vredy. Je vhodný pri infekčných a nekrotických prejavoch. Ovplyvňuje tiež niektoré poruchy mozgu, môže byť v budúcnosti experimentálnym liekom mozgových porúch. Ďalej rieši: celiakiu, bercové vredy, bulímiu, nechutenstvo.

Gaštan pravý
Púčiky z jedlého gaštanu priaznivo ovplyvňujú trávenie pri poruchách metabolizmu. Ich hlavný význam je pôsobiť na žilnú a lymfatickú cirkuláciu. Sú vhodným prostriedkom k prečisteniu lymfatického systému a k zmierneniu lymfatických opuchov. Ďalej rieši aterosklerózu, bercové vredy, infarkt, kŕčové žily, mozog, pamäť, mozgovú mŕtvicu, opuchy, uzliny, hemoroidy.

Ginkgo dvojlaločné
Pri prevencii a liečení následkov náhlych mozgových príhod, náhle vzniknutej hluchoty a postupného strácania sluchu, šumenia a praskania v uchu. Zlepšenie nedokrvenia končatín, hlavne dolných, priaznivo pôsobí na prácu a rytmus srdca, zlepšuje bronchitídu, ovplyvňuje Parkinsonický tras, pamäť, psychogénne cievne bolesti hlavy.

Hrab obyčajný
Pôsobí priaznivo v oblasti horných dýchacích ciest, hojí sliznice, nádchu. Stimuluje pečeňovú činnosť, je vynikajúce antisklerotikum. Tlmí tiež zvýšenú krvácavosť z nedostatku trombocytov. Ďalej rieši kašeľ, pľúca, priedušky, zápal pľúc.

Jaseň štíhly
Znižuje množstvo kyseliny močovej v krvi, lieči dnu, reumu, artrózu, artritídu, opuchy. Výťažok je vhodné používať aj pri chrípkach a virózach, detoxikáciach, obličkových a žlčníkových kameňoch, lupienke, uzlinách. Ďalej rieši akné, aterosklerózu, obličky, močový mechúr, mononukleózu.

Javor poľný
Ovplyvňuje bolesti hlavy a závrate. Zlepšuje niektoré straty pohybu a neuralgie, tiež vedenie vzruchu nervom. Je vhodný pri problémoch pri roztrúsenej skleróze, problémoch s karpálnym tunelom, pri epileptických záchvatoch, Parkinsonovej chorobe.

Jedľa biela
Zlepšuje choroby kostí u mladého organizmu - účinná tiež pri angínach a bronchitídach. Ďalej rieši chudokrvnosť, krv, krvotvorbu, vlasy.

Jarabina oskorušová
Ukľudňuje a lieči kŕčové žily a ich následky, ďalej lymfatické a žilné opuchy. Ďalej rieši angínu pektoris, aterosklerózu , cievy, cysty, hemoroidy.

Kalina obyčajná
Prostriedok pre chronické alergie vyvolávajúce astmu, sennú nádchu, ekzémy. Má sedatívne pôsobenie na pľúcny neurovegetatívny systém, tlmí kŕče priedušníc - akútne fázy sennej nádchy.

Kapucínka väčšia
Hlavný význam byliny je v oblasti antibiotického pôsobenia na baktérie streptokokov, stafylokokov, proteus vulgaris, ascheria coli, salmonely a ďalších a to v oblasti močových a gynekologických ciest a taktiež ciest dýchacích. Je to vhodný prostriedok prevencie infekčných chorôb a pôsobí tiež na podporu rastu vlasov i proti ich vypadávaniu. Ďalej rieši akné, angínu, gynekologické výtoky, herpes, chrípku, kandidózu, ľadvinové kamene, obličky, močový mechúr, mandle, mykózy, nádchu, hepatitídu.

Kiwi
Znižuje horúčku, posilňuje organizmus, odstraňuje psychické napätie, pôsobí protireumaticky, zlepšuje látkovú výmenu, zmenšuje opuchy kĺbov. Ďalej rieši ľadvinové kamene a slinivku.

Kotvičník zemný
Vyznačuje sa mimoriadnymi účinkami. Za jeho pôsobenia dochádza v tele k rastu počtu spermií a ich životnosti. Prispieva k dozrievaniu vajíčok. Nádejný regeneračný prostriedok v geriatrii. Účinný prostriedok proti hučaniu v ušiach, rôznym závratiam a poruchám vedomia. Regeneruje svalové vlákno, rozpúšťa ľadvinové kamene, zlepšuje peristaltiku čriev. Ďalej rieši cievy, hemoroidy, impotenciu, imunitu, klimaktérium, nízky krvný tlak, ľadvinové kamene, obličky, močový mechúr, neplodnosť, plynnatosť, potenie, prostatu.

Kukurica siata
Priaznivo ovplyvňuje cievne kŕče a podporuje hojenie srdečného tkaniva po infarkte myokardu. Je vhodná tiež pri gangrénach končatín, nízkom tlaku a liečbe obezity. Ďalej rieši zápchu a nízky tlak.

Ľan siaty
Optimálny prostriedok k regenerácii narušených slizníc tráviaceho ústrojenstva, hlavne žalúdka a čriev, vonkajškovo potláča zápaly v koži a pomáha hojiť popáleniny. Uľahčuje organizmu pri astmatických problémoch. Ukľudňuje predmenštruačné bolesti. U tehotných žien pôsobí vhodne v dobe pred pôrodom, uľahčuje pôrod. Reši, crohnova chorobu, hnačky, pálenie záhy,střeva, zápchu, zápal čriev.

Lipa malolistá
Je vhodný prostriedok pri úzkosti a psychickom napätí, či neuralgiách. Tlmí pocity svrbenia. Vynikajúce antidepresívum, na všetky nervové problémy, najlepšie doplniť ježibabou guľatohlavou. Rieši: bolesti hlavy, depresie, epilepsiu, kŕče, lupienku, mozgovú mŕtvicu, nespavosť

Lieska obyčajná
Má protisklerotické pôsobenie. Spolu s rozmarínom zlepšuje poruchy pečene, choroby priedušiek a pľúc, tiež nervové poruchy a problémy. Ďalej rieši: bolesti hlavy, cievy, depresi, epilepsiu, hepatitidu, cholesterol, infarkt, inkontinenciu, ischias, pečeň , kašel, nespavosť, pľúca, stres, nervozitu, zápal priedušiek.

Ľubovník bodkovaný
Bylina majúca protizápalové a protiekzematické účinky. Jej hlavné miesto je pri nervových problémoch, psychickom napätí a depresiách. Ľubovník je vhodný na rehabilitáciu po mozgových mŕtviciach, pri sklerózach multiplex a pri všetkých formách zápalov a nervových porúch. Ďalej rieši: afty, bolesti hlavy, boreliózu, bolesti chrbta, crohnovu chorobu, deprese, epilepsiu, herpes, ikontinenciu, stres nervozitu, žlčník, žalúdočné vredy.

Nechtík lekársky
Výťažok má výrazné protinádorové účinky, predovšetkým na gynekologické a tráviace ústrojenstvo, prostatu a semenníky. Má protizápalový účinok, reguluje ženské menštruačné potiaže - ajklimakterické a biely výtok.
Ostružina černicova
Pôsobí antiskleroticky a antidegeneratívne. Zlepšuje fibrómy a pomáha pri liečbe reumatizmu a dny. Vhodný tiež pri liečbe artrózy a osteoporózy spolu so sekvojou.

Ostružina malina
Upravuje hormonálnu sekréciu, má účinok podobný ženským hormónom, s čiernou ríbezľou upravuje endokrinnú rovnováhu, pôsobí proti ovariálnym cystám, poruchám menštruácie, tlmí pošvové zápaly.
Ostružina malina - Jelša
Účinné antisklerotikum, zlepšuje artritídu, artrózu, osteoporózu a vnútorné zápalové procesy.

Orech čierny
Má proti nádorové pôsobenie na niektoré druhy nádorov. Vhodný pri prevencii i doliečení po operácii či po ožarovaní. Pôsobí proti vírovo a antibakteriálne. Ďalej rieši candidu, celulitídu, cysty, hepatitídu, chlamídie, kandidózu, kvasinky, mykózy, myomy, opar, plesne, rakovinu.

Orech vlašský
Vhodný prostriedok pri zvýšení imunity organizmu. Tlmí premeny väzív. Priaznivo ovplyvňuje tiež reumatické problémy a žilné zápaly. Zlepšuje tiež činnosť slinivky, ovplyvňuje priaznivo črevný meteorizmus. Je vhodný tiež pri liečbe kožných problémov, ekzémov, lupienky, akné, lupus erethematodes a sklerodermií.

Pyštek obyčajný (Lnice)
Pyštek obyčajný tlmí bolesti sprevádzajúce rôzne problémy tráviacej sústavy - hnačky, koliky, nadúvanie, žlčníkové a ľadvinové kamene. Stimuluje činnosť žlčníka, pečene, ľadvín a pôsobí močopudne. Podporuje činnosť srdca, zvyšuje pevnosť cievnych stien. Posilňuje ochabnuté svalstvo, priaznivo ovplyvňuje prostatické problémy. Ďalej rieši aterosklerózu, anginu pektoris, celiakiu, crohnovu choroba, infarkt, mozkovu mŕtvicu, plynatosť, hnačky, črevá, zápchu, zápal čriev, žaludečné vredy, hemoroidy, krčové žily,

Pestrec mariánsky
Regeneruje pečeň, žlčník a slinivku. Zlepšuje látkovú výmenu a má detoxikačné účinky. Ďalej rieši hemoroidy, cholesterol, mononukleózu, pálenie záhy, plynnatosť, žltačku, žlčník, žlčníkové kamene.

Pŕhľava dvojdomá
Vynikajúci prostriedok na problémy staroby, zlepšuje metabolizmus, stimuluje slinivku, podporuje hojenie, zlepšuje plodnosť. Výborné antisklerotikum a kardiotonikum. Ďalej rieši: gynekologické výtoky, zápaly, chudokrvnosť, impotenciu, pečeň, krv, krvotvorbu, vysoký krvný tlak, prostatu, slinivku a vlasy.

Pupalka dvojročná
Zlepšuje látkovú výmenu, kožné choroby, lupienku, ekzémy, priaznivo ovplyvňuje predmenštruačný syndróm. Je predpokladanou nádejou pri liečbe rôznych autoimunitných chorôb ako je lupus erythematosus, zmierňuje problémy pri roztrúsenej skleróze.ďalej rieši akné, vysoký krvný tlak, mozog, pamäť, mozgovú mŕtvicu, oči, sluch.

Rimbaba obyčajná
Rimbaba je osvedčený prostriedok na znižovanie zvýšenej telesnej teploty a tlmenia bolesti (aj chronických). Rozširuje cievy, potláča bolesti hlavy, migrény, menštruačné bolesti. Priaznivo pôsobí při rôznych kĺbových problémoch. Stimuluje žalúdočnú aktivitu. Účinne pomáha po pôrode pri rekonvalescencii maternice. Ďalej rieši črevá a predmenštruačný syndróm.

Rozchodnica ružová - zlatý koreň
Obsahuje flavonoidy, heteroglykosidy, steroidy, silice, triesloviny a iné. Pôsobí na lepšie využitie tukov na získanie energie, vyššia vytrvalosť, koncentrácia, aktivácia štítnej žľazy, odbúravanie únavy a harmonizácia organizmu. Ďalej rieši alzheimera, mozog, pamäť, slezinu, stres, nervozitu, nespavosť, štítnu žľazu, únavu.

Rozmarín lekársky
Prostriedok, ktorý užívame pri pľúcnom, srdečnom, ľadvinovom zlyhaní. Pôsobí žlčopudne, detoxikačne, bráni rednutiu kostí. Ďalej rieši : psychickú ochabnutosť, únavu, depresia. bolesti hlavy, ekzémy, energiu, epilepsiu, hepatitidu, cholesterol, pečeň, nízky krevný tlak, lupienku, nechutenství, bulímiu, plynnatosť, stres, nervozitu, trávenie.

Ruža šípková
Tlmí zápaly v období rastu u detí a mladistvých v dýchacej oblasti. Účinok protiastmatický, protialergický, priaznivo ovplyvňuje chronické obštrukčné pľúcne ochorenie. Lieči zápaly priedušiek, mandle.

Ruža - Jedľa - Hrab
Posilňuje detský organizmus a zvyšuje imunitu. Tinktúra pôsobí na chrípku, angíny, bronchitídy, čistí telo, podporuje činnosť slinivky.

Smrekovec opadavý
Výťažok na horné dýchacie cesty, má protireumatické účinky, odstraňuje niektoré ochorenia ľadvín. Rieši zápaly pľúc, priedušiek,dutín.

Sekvojovec mamutí
Má mimoriadnu biologickú účinnosť. Vhodná pri chorobách staroby, použitie v geriatrii, liečba artrózy a osteoporózy. S čiernou ríbezľou a ostružinou lieči prostatu, zápaly, zlepšuje fibrómy. Ďalej rieši energiu a kosti.

Svíb krvavý
Znižuje nebezp- gemmoterapia ečenstvo rozpadu tkaniva a zlepšuje nekrózy, bercové vredy,tlmí zvýšenú činnosť štítnej žľazy.

Tamariška francúzska
Podporuje obnovu červených krviniek a krvných doštičiek. Vhodná tiež pri hemofílii. Ďalej rieši anémiu, chudokrvnosť, krv, krvotvorbu, leukémiu.

Topoľ čierny
Veľmi účinný prostriedok pri doliečovaní boreliózy, mononukleózy. Tlmí svalové kŕče a rôzne atrofie. Harmonizuje činnosť vegetatívneho nervstva. Zahusťuje krv. Ďalej rieši akné, bolesti chrbta, candidu, hepatitídu, kvasinky, mononukleózu, mykózu, roztrúsenú sklerózu, plesne.

Vinič hroznoplodý
Zlepšuje chronické zápalové stavy, podporuje tvorbu bielych krviniek. Pôsobí antibioticky pri angínach. Úspešne ukľudňuje kŕčové žily. Ďalej rieši afty, akné, anémiu, angínu pektoris, bercové vredy, bolesti chrbta, celiakiu, celulitídu, cievy, hemoroidy, chudokrvnost, imunitu, poúrazové stavy, nádchu, obezitu, ischias, krv, krvotvorbu, leukémiu, mononukleózu, paradentózu.

Vŕba biela
Výborný prostriedok proti chrípke a ostatných virózach, najlepšie s brezou. Pri reumatizme spolu s jelšou, kedy zároveň zlepšuje zápalové stavy močového a tráviaceho ústrojenstva. Spolu s nechtíkom znižuje dráždivosť nervovej sústavy. Ďalej rieši afty, angínu, bradavice, depresie, epilepsiu, chlamidie, herpes, chrípku, imunitu, kandidóza, kĺby, kvasinky, mykózy, potenie, hnačky, stres, nervozitu, nespavosť, migrénu, opar, nachladnutie

Vres obyčajný
Bráni rozvoju metastáz pri nádorovom bujnení. Odstraňuje opuchy kĺbov. Ďalej rieši akné, cysty, detoxikáciu, dnu, obličky, močový mechúr, rakovinu, sluch, myomy, nespavosť, opuchy, únavu.
Withania somnifera - indický ženšen
Obsahuje alkaloidy, napr. tropin, pseudotropin, ale tiež withanin, somniferin. Pôsobí pri fyzickom a duševnom vyčerpaní, nespavosti apod. Priaznivo ovplyvňuje plodnosť, pôsobí antimikrobiálne, a normalizuje krvný tlak. Má stimulačné účinky na obranný systém, na aktivitu kostnej drene, podporuje tvorbu bielych krviniek a sekréciu niektorých enzýmov. Ďalej rieši afty, alzheimera, anémiu, aterosklerózu, bercové vredy, bulímiu, chudokrvnosť, krv, krvotvorbu, leukémiu, poúrazové stavy, stres, nervozitu.

Žito siate
Výborný prostriedok k regenerácii pečene aj po žltačke rôzneho typu. Spolu s pýrom a pestrecom zlepšuje lupienku. Ďalej rieši cukrovku, hepatitídu, pečeň, mononukleózu, žlčník, cholesterol, trávenie.

GEMMOGLUKÁNY
Postupným vývojom firmy Naděje vznikli - gemmoglukány - nové, patentovo chránené, mimoriadne účinné tinktúry. Ich vynikajúce vlastnosti vznikli spojením výťažkov z púčikov rastlín, ktoré vo svojich zárodočných tkanivách obsahujú rastové hormóny, vitamíny, enzýmy a stopové prvky v mimoriadnej koncentrácii, ktoré sú v iných častiach a u dospelých rastlín nedosiahnuteľné. Druhou aktívnou zložkou je beta-(1,3)-D-glukan. Tento imunomodulátor získavaný z hlivy ustricovej aktiváciou makrofágy výrazne zvyšuje oslabenú imunitu organizmu. Okrem iného pôsobí hlavne na: vírusové, bakteriálne a plesňové infekcie, prevenciu nádorov a zlepšenie metabolizmu, aktiváciu podžalúdkovej žľazy, prevenciu cukrovky, cholesterolu a krvného tlaku, tráviaceho a vylučovacieho systému, kĺbové problémy a zápaly, proti stresu a syndrómu chronickej únavy a na mnohé ďalšie problémy.

Carcinae s beta glukánom
Zmes vresu, orecha čierneho a eleuterokoku s betaglukanom pôsobí výrazne protinádorovo, podporuje organizmus pri ožarovaní a chemoterapii a pomáha pri doliečovaní nádorových ochorení.

Čierna ríbezľa s beta glukánom
Vynikajúca protialergická zmes pomáhajúca pri všetkých druhoch alergií a ekzémov, zlepšuje adenom prostaty, syndróm chronickej únavy a celkovú regeneráciu organizmu. Ďalej rieši anémiu, alzheimera, angínu, bradavice, celiakiu, celulitídu, crohnovu chorobu, energiu, chrípku, imunitu, kandidózu, leukémiu, mandle, poúrazové stavy, nádory, plesne, strie, toxoplazmózu, virózy, vlasy, zápaly dutín, zápaly čriev, žalúdočné vredy.

Eleuterokok s beta glukánom
Silne podporuje imunitu, zlepšuje metabolizmus, prekrvenie srdcového svalu a mozgu, odbúrava cholesterol, aktivuje bunky slinivky, pôsobí proti stresu, proti rakovine a ako celkový harmonizátor organizmu.

Fit Kolon s beta glukánom
Obsahuje výťažok z dubu letného, čiernej ríbezle, ľanu siateho, brusnice, jelše lepkavej a betaglukan. Zmes má blahodárny vplyv na tráviacu sústavu. Posilňuje obranné reakcie, potláča rozvoj nežiaducich mikróbov, znižuje riziko rozvoja zápalových procesov v žalúdku, dvanástorníku aj v črevách a napomáha obnove normálnej činnosti tráviaceho traktu. Ďalej rieši celiakiu, crohnovu chorobu, trávenie, zápchu, plynnatosť, pálenie záhy, hnačku, zápal čriev a črevá.

Leukostop s beta glukánom
Špeciálny bylinný výťažok zložený zo ženšenu, tamarišky, eleuterokoku, vresu a rakytníka. Celkovo povzbudzuje organizmus pri nádorovom ochorení (zvlášť leukémii), zvyšuje imunitu, zlepšuje krvný obraz a čistí telo od odpadových látok.

Nádej s beta glukánom
Tinktúra zo zmesi bylín, ktoré majú čistiace účinky na organizmus, zvyšujú imunitu a sú vhodné pri prevencii nádorových ochorení.

Orech čierny s beta glukánom
Výťažok má výborné protinádorové pôsobenie.

Ofenz s beta glukánom
Špeciálna tinktúra zložená zo zmesi plamienky zamatovohlúbikovej a eleuterokoku. Jej hlavným pôsobením je zvýšenie imunity, likvidácia plesní a podpora organizmu v boji proti nádorovým ochoreniam.

Stop Kok s beta glukánom
Obsahuje výťažok z topoľa čierneho, vŕby bielej, eleuterokoku ostnatého, peniazovky zamatovonohej, kapucínky väčšej a betaglukan. Prípravok znižuje riziko rozvoja vírusových a bakteriálnych problémov a podporuje organismus v boji proti nim. Stimuluje vylučovanie škodlivých mikroorganizmov z tela, navodzuje jeho očistu od vírusov, baktérií , plesní a prvokov. Ďalej rieši bradavice, herpes, chlamídie, plesne, žalúdočné vredy.

Vres obyčajný s beta glukánom
Brzdí rozvoj nádorov a metastáz, odstraňuje opuchy kĺbov.

EXTRAKTY Z BYLÍN - tinktúry z bylín

Liečba pomocou výťažkov z bylín je mimoriadne šetrná a účinná, nepoškodzuje ľudský organizmus, nemá vedľajšie nežiadúce účinky a nezanecháva v tele žiadny "odpad". Je úspešná nielen pri liečení konkrétnych chorôb, ale je tiež vhodná ako preventívny prostriedok pre zdravého človeka.

Brodecký redukčny ortislim
Extrakt vyrobený z ananásu, hrozna a morských rias slúžiaci k redukcii váhy - zabraňuje ukladaniu prebytočného tuku v tele, telo odvodňuje a tlmí pocit hladu.

Cedof - antidepresivum
Zmes Lipy obyčajnej, Vŕbky (Kyprina) úzkolistej a Ľubovníka bodkovaného - vynikajúci antidepresívny prostriedok, odstraňuje psychické napätie, úzkosť, nespavosť a psychogénne podmienené bolesti hlavy. Pôsobí ako sedatívum, tlmí stavy vyrušenia, ovplyvňuje srdečnú neurózu a posilňuje nervy.

Červené lapacho
Liečiva rastlina Inkov, ktorá má vplyv na oslabený organizmus - zvyšuje výrazne imunitu organizmu, vylučuje jedy z tela. Indiáni ju používajú k liečeniu rakoviny. Ďalej rieši : Akné, alergie, astma, artóza, artritida, detoxikáciu, dnu, kvasinky, mandle, mykózy, plesne.

Cesnak medvedí a cesnak kuchynský
Majú antibakteriálne a protipliesňové pôsobenie, ničia spoľahlivo zlatého stafylokoka a Candidu albicans. Liečia potiaže dýchacích ciest, ozdravujú črevnú flóru. Liečia infekčné hnačky, znižujú krvný tlak, pôsobia antiskleroticky a bránia vzniku usadenín okolo cievnych stien, znižujú koncentráciu cholesterolu. Majú ďalšie rozsiahle multispektrálne liečivé pôsobenie na takmer celý organizmus a tým sú jedným z najprospešnejších bylinných extraktov.

Dangšen - pazvonček lianovitý
Ovlivňuje astmu a horúčkové stavy, zvyšuje libido a potenciu u oboch pohlaví, prehlbuje spánok, zlepšuje zápaly čriev a ľadvín, zvyšuje množstvo červených a znižuje počet bielych krviniek a zlepšuje prekrvenie mozgu. Ďalej rieši: anémiu, krev a krvotvorbu, nízky tlak, leukémiu.

Eleuterokok - všehojivec štetinatý (čertov koreň)
Pôsobí ako adaptogén, harmonizátor, zvyšuje odolnosť proti stresu, odbúrava cholesterol, bráni rozvoju metastáz, zmierňuje následky ožarovania, zlepšuje prekrvenie srdečného svalu a mozgu, ovplyvňuje nervové poruchy. Ďalej rieši: anémiu, bulimiu, nechutenstvo, cysty, depresie, energiu , imunitu, nízky krvný tlak, myomy, nádory, neplodnost, poúrazové stavy, rakovinu, slezinu, stres, nervozitu, únavu.

Echinacea purpurová
Silne posilňuje obranyschopnosť organizmu, lieči lymfatické problémy, zápalové procesy, kŕčové žily, hemoroidy a slezinu. Má protirakovinové pôsobenie.

Epistop
Tinktúra zo zmesi bylín, ktoré majú účinky na nervovú sústavu. Pôsobia sedatívne, ovplyvňujú stresy a depresie, ale i migrénu. Zlepšujú prekrvenie nervov

Femina - tinktúry z bylín
Zmes bylín na gynekologické problémy (zápaly, úprava menštruácie, zmiernenie príznakov klimaktéria, sterilita).

Ginkgo dvojlaločné
Rozširuje cievy i v hlave, priaznivo pôsobí pri náhle vzniknutej hluchote a hučaniu v ušiach, strate pamäte, liečení Parkinsonovej a Alzheimerovej choroby, prekrvuje dolné končatiny, srdečné antiarytmikum, protialergický pri astme, má antibiotické účinky.

Gotu-kola (bráhmí)
Napomáha od bolestí krčových žíl, zlepšuje potiaže močového a gynekologického ústrojenstva. Povzbudzuje krvný obeh zvlášť v nohách a pomáha aj pri hemoroidoch. Regeneruje životnú silu, rieši vredy žalúdka a čriev. Pôsobí antibioticky, pomáha pri borelióze a upravuje aj cukrovku.

Grapefruitové semienko
Vonkajšie použitie: afty, akné, bradavice, opary, herpes, zubné kazy, paradentóza, zápal ďasien, nádcha, uzliny, mandle, zápal hrtanu, stredného ucha, dermatitída, lupienka, ekzém, bercové vredy, kožne plesne, zápaly pošvy,
Vnútorné použitie: chrípka, angína, imunita, vírusové infekcie žaludku, čriev, kašeľ , kvasinky, mykózy,

I-stop
Znižuje hladinu cukru v krvi, zlepšuje činnosť slinivky, zlepšuje videnie a činnosť zrakového nervu, zlepšuje stav pri cukrovke.

Imelo biele
Znižuje krvný tlak, tlmí bolesti hlavy, závrate, pôsobí antiskleroticky. Zastavuje krvácanie,
kardiosedatívum. Odstraňuje návaly do hlavy v klimaktériu. Ovplyvňuje činnosť slinivky,
potlačuje zvýšenú činnosť štítnej žľazy. Imelo má protireumatickú činnosť, pri sennej nádche. Pôsobí na kŕčové žily a bercové vredy.

Jarabina vtáčia
Priaznivo ovplyvňuje hormonálnu sféru, hlavne pri hypofunkcii. Vhodné pre úpravu menštruačného cyklu, sterilita, klimakterické problémy. Spolu s Jarabinou oskorušovou likvidujú cysty.

Ježibaba guľatohlavá
Pomáha liečiť svalové atrofie, periférne obrny, zápaly nervov, rôzne neuralgie a poruchy vedenia
vzruchov nervovými vláknami, uplatní sa pri obrnách a ťažších úrazoch, zápaloch miechy.
Stimuluje srdečný sval a znižuje krvný tlak. Užíva sa pre podporu a obnovu činnosti
nervových a mozgových centier.

Kapucínka väčšia
Prírodné antibiotikum. Behom dvoch mesiacov likviduje v tele väčšinu choroboplodných baktérií v oblasti močových a gynekologických ciest a taktiež ciest dýchacích. Je to vhodný prostriedok prevencie infekčných chorôb a pôsobí tiež na podporu rastu vlasov i proti ich vypadávaniu.

Kukurica siata
Výťažok z čneliek samčích kvetov. Zlepšuje látkovú výmenu, znižuje hladinu krvného cukru, odstraňuje opuchy kĺbov a znižuje nadváhu. Lieči cukrovku, nízky krvný tlak, opuchy a zápchu.

Ľubovník bodkovaný
Lieči všetky nervové choroby a zápalové procesy v tele, čistí krv. Je účinná na rehabilitáciu po mozgových príhodách, je účinná pri zlepšení stavu pri roztrúsenej skleróze. Ďalej rieši: afty, bolesti hlavy, boreliózu, bolesti chrbta, crohnovu chorobu, deprese, epilepsiu, herpes, ikontinenciu, stres nervozitu, žlčník, žalúdočné vredy.

Ľubovník - šalvia - mäta - medovka
Táto zmes má silné ukľudňujúce účinky na nervovú sústavu, lieči zápalové procesy v tele, potiaže s trávením. Reguluje srdečnú činnosť, lieči choroby slinivky a pečene.
Krvčistiaci extrakt na látkovú výmenu
Zmes bylín s vyskúšanými účinkami na klinikách v Kalifornii. Má výborné čistiace a regeneračné účinky vnútorných orgánov.

Krvčistiaci extrakt na látkovú výmenu
Zmes bylín s vyskúšanými účinkami na klinikách v Kalifornii. Má výborné čistiace a regeneračné účinky vnútorných orgánov. Ďalej rieši: Artrózu, artritídu, bercové vredy, detoxikáciu, kosti, ľadvinové kamene, opuchy, reumu, kŕčové žily, infarkt.

Leuzea šuštivá - maralí koreň
Zlepšuje adaptáciu organizmu na stres, pôsobí antibioticky, znižuje hladinu cukrov, tukov, cholesterolu, ovplyvňuje depresie, lieči impotenciu (afrodiziakum), harmonizátor a zlepšuje stav pri nádorových ochoreniach, doliečuje po mononukleóze a lymskej borelióze.

Maté
Zmes bylín k redukcii váhy. Tlmí pocit hladu, zvyšuje nízky tlak, posilňuje organizmus, uvoľňuje ho pri strese, rozkladá prebytočný tuk v pečeni, odstraňuje tuk z podkožného tkaniva a črevného traktu.

Muškát ružový
Čistí cievy od sklerotických usadenín, pôsobí ako kardiotonikum, posilňuje srdce, má antidepresívne účinky a protizápalový vplyv, lieči priedušky a kašeľ. Ďalej rieši: anginu pektoris, aterosklerózu, bercové vredy, cievy, energiu, infarkt, migrénu a nervozitu

Myrta obyčajná
Lieči problémy močového ústrojenstva, kožné problémy, lupienku, ekzémy, zlepšuje funkciu slizníc, nosohltanu, gynekologického ústrojenstva. Ďalej rieši: akné,bercové vredy, ekzém, ľadviny, ľadvinové kamene, močový mechúr, lupienka, plynnatosť.

Nechtík lekársky
Pečeň, žlčník, astma, kašeľ, búšenie srdca, menštruáciu, zápaly, Crohnova choroba, žalúdočné vredy, nervová sústava, zápal hrubého čreva.

Nechtík lekársky - žihľava dvojdomá
Použitie: ochorenie srdca, liečba vysokého tlaku. Ukľudňuje kŕčovité bolesti, lieči pečeň, žlčník. Lieči tiež reumatizmus, reguluje menštruáciu, zlepšuje činnosť slinivky, posilňuje organizmus, zlepšuje latkovú výmenu. Má protirakovinové pôsobenie.

Nádej
Tinktúra zo zmesi bylín, ktoré majú čistiace účinky na organizmus, zvyšujú imunitu a sú vhodné pri prevencii nádorových ochorení. V tomto smere je najvýhodnejšie užívať spolu s orechom čiernym.

Pagaštan konský
Tinktúra má protizápalové účinky, tlmí a odstraňuje opuchy, ovplyvňuje pevnosť a pružnosť cievnych stien, prekrvuje periférne nervstvo, lieči kŕčové žily, hemoroidy, ovplyvňuje migrény a zlepšuje funkciu nadobličiek

Pestrec mariánsky
Pôsobí ochranne na pečeňový parenchým, regeneruje pečeň a žlčník, zlepšuje latkovú výmenu, na gynekologické problémy a problémy pľúcne.

Pivoňka lekárska
Účinné spasmolytikum, tlmí bolesti a kŕče, účinné antiepileptikum, zlepšuje tonus maternice, pomáha pri astmate, ľadvinových a žlčníkových kolikách, zlepšuje bolesti hlavy, pomáha pri hemoroidoch, ritných trhlinách, análnom ekzéme.

Plamienka zamatovohlúbiková
Zlepšuje činnosť slinivky, lieči ischemickú chorobu srdca, čistí pokožku. Má silné protinádorové a antibakteriálne pôsobenie. Ďalej rieši: akné, alergiu, astmu, bradavice, candidu, celiakiu, crohnovu chorobu, cukrovku, ekzém, gynekologické výtoky, herpes, kandidózu, kvasinky, mykózu.

Pýr plazivý
Dôsledné čistenie organizmu, očista močového ústrojenstva. Lieči sliznice, podporuje trávenie, čistí kre. Má protireumatické pôsobenie - potlačuje lupienku.

Pupalka dvojročná
Zlepšuje stav atopického ekzému a lupienky, zmierňuje účinky pri roztrúsenej skleróze, znižuje hladinu cholesterolu, krvný tlak, zlepšuje predmenstruačný syndróm, znižuje nebezpečenstvo vzniku náhlych mozgových príhod.

Rakytník rešetliakový
Regenerácia epitelu, imunita, hojenie rán, biogénny stimulátor, lieči žalúdočné a črevné vredy, má protisklerotické pôsobenie, lieči zápaly črevné, pľúcne, zažívacie, kĺbové potiaže, stres, potiaže krvného obehu. Detoxikácia organizmu.

Respiro
Dôsledné čistenie organizmu, očista močového ústrojenstva. Lieči sliznice, podporuje trávenie, čistí kre. Má protireumatické pôsobenie - potlačuje lupienku.

Rehmania lepkavá
Obsahuje látky steroidného charakteru. Bráni krvácaniu, znižuje telesnú teplotu, buduje kostnú dreň, podporuje rast svalov a znižuje obsah cukru v krvi. Ďalej rieši: anémiu, inkontinenciu, krv a krvotvorba, osteoporóza.

Rebríček obyčajný
Pôsobí ako sedatívum, tlmí stavy vzrušenia, nervozity a duševného napätia, vo vyšších dávkach pôsobí ako hypnotikum, ovplyvňuje srdečnú neurózu, ukľudňuje a posilňuje nervy. Rieši aj nespavosť.

Schizandra čínska
Tinktúra pôsobí proti horúčke a proti bolesti, prehlbuje dýchanie, pôsobí spazmolyticky, priaznivo ovplyvňuje činnosť pečene. Pôsobí antistresovo, zvyšuje výkonnosť organizmu, odstraňuje pocit únavy, posilňuje po dlhodobom ochorení, stimuluje krvný obeh, zlepšuje intenzitu videnia, pôsobí antiskleroticky.

Sladovka hladkoplodá (sladké drievko)
Podporuje vykašliavanie pri chorobách pľúc a priedušiek, pôsobí bakteriostaticky a protivírovo, má protikŕčové a protizápalové účinky, pomáha pri zníženej funkcii nadobličiek, podporuje tvorbu ženských hormónov. Ďalej rieši: gynekologické výtoky, herpes, chlamidie, klimaktérium, kandidózu, kašeľ, kvasinky, menopauzu, menštruáciu, mykózy, neplodnosť, afty.

Šii - Take
Húževnatec jedlý - se vyznačuje protivirovou a protinádorovou aktivitou. Pomáha znižovať hladinu cholesterolu, detoxikuje organizmus a má protiskleroticú a protiekzematickú aktivitu, čistí telo. Ďalej rieši: afty, candidu, hepatitidu, kvasinky, kandidózu, mykózu, plesne.

Štetka lesná
Tinktúra s antireumatickým pôsobením, ukľudňuje a lieči žalúdočné a dvanástníkové vredy, lieči pľúcne choroby, dnu, má silné protinádorové pôsobenie.

Šampión poľný
Protialergické pôsobenie proti kožným a prieduškovým alergiám. Lieči poruchy krvného tlaku. Pôsobí ako antibiotikum (bez vedľajších účinkov). Má dokázané protinádorové pôsobenie.

Topoľ čierny
Lieči horúčkovité ochorenia, močové cesty, reumatizmus, prostatu, boreliózu, dezinfikuje. Ďalej rieši bolesti chrbta, hepatitídu, kvasinky, mononukleózu, únavu, plesne.

Tekvica obyčajná
Tinktúra zhotovená zo semien tekvice je účinná predovšetkým v urológii - ovplyvňuje svalovinu zvieračov, preventívne pôsobí proti zbytneniu prostaty. Zároveň priaznivo ovplyvňuje kožu a posilňuje zrak. Svojim obsahom stopových prvkov patrí tiež k preventívnym protinádorovým prostriedkom. Rieši aj zápchu.

Valeriana lekárska (kozlík lekársky)
Pôsobí ako sedatívum, tlmí stavy vzrušenia, nervozity a duševného napätia, vo vyšších dávkach pôsobí ako hypnotikum, ovplyvňuje srdečnú neurózu, ukľudňuje a posilňuje nervy a spánok.

Vŕbka úzkolistá
Odstraňuje psychické napätie, úzkosť, nespavosť, psychogénne podmienené bolesti hlavy, vegetatívne psychické rozladenie. Má protizápalové účinky, protiedémový účinok, hlavne u adenómu prostaty, lieči sliznice a chronickú bronchitídu. Rieši ďalej depresie, stres, nervozitu

Vres - Pichliač - Nechtík

Blahodárne pôsobí na močové ústrojenstvo, posilňuje zdravý stav a funkciu ženských orgánov. Podporuje zdravú funkciu kĺbov, normalizuje opuchy. Stimuluje obranný systém v boji proti nežiadúcim procesom v tkanivách.

Diskusia

(0 komentárov)

Nový komentár

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Otázka

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Kontrolný kód

i
Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Produkt bol vložený do košíku
Pokračovať v nákupe Objednať