Panel používateľa
Späť

Vŕbovka malokvetá

Pridané: 6.9.2012 19:53:00 Počet zobrazení: 6934

06 September 2012

V našej prírode rastie niekoľko druhov vŕboviek, nájdeme ich na lúkach, lesných čistinkách a rúbaniskách. Zberáme celú kvitnúcu vňať, z večších jedincov len jej hornú časť.

Vŕbovka malokvetá

Je niekoľlko rastlín, ktoré veľmi dobre liečia choroby močového ústrojenstva, ani jedna však nepôsobí tak blahodárne na prostatu ako vŕbovka, ktorú považujeme za vôbec najlepší liek na toto ochorenie. Muži s príznakom porúch prostaty by mali hneď začať piť čaj z vŕbovky preventívne a nečakať kým sa choroba prejavý silnejšie. Vŕbovka však priaznivo vplýva na všetky močové orgány, preto ju prídávame aj do čajových zmesí na zápal obličiek, močového mechura, pri močových kameňoch, ťažkostiach pri močení alebo zadržiavaní moču. Uplatňuje sa aj po operáciách prostaty, pri podráždení močového mechúra aj u žien, má všeobecné hojivé a protizápalové účinky. Jej užívanie nemá vedľajšie účinky, je možné ju piť dlhodobo.

 

 

(foto http://botanika.wendys.cz, www.gresik.sk, www.gresik.cz)


 

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info