Panel používateľa
Späť

Alchemilka žltozelená - Bylinka pre ženy

Pridané: 7.9.2012 22:30:00 Počet zobrazení: 4200

07 September 2012

Jej bohato tvarované lístočky sú ako skladaná suknička, podľa ich tvaru vzniklo aj ľudové pomenovanie "ženský plášť". V lievikovitom dne sa v nich často tvorí na perlu podobná guľatá kvapôčka, ktorú stredovekí alchymisti nazývali "nebeskou rosou" a používali ju pri hľadaní kameňa mudrcov. Menej nápadné sú jej skromné žltozelené kvietky. Najkrajšie pôsobí v stredných horských polohách, kde na dostatočne vlhkých lúkach dokáže tvoriť hustý koberec. Nachádzame ju však aj pri potokoch, na vlhkých pasienkoch a čistinách.

Alchemilka žltozelená - Bylinka pre ženy

Alchemilka je jedinečné liečivo, posobí na všetky ženské choroby a ťažkosti. Na prvom mieste slúži ženám, ktoré majú oslabenú alebo slabo vyvinutú maternicu, lebo ju značne posilňuje, zvyšuje pravdepodobnosť počatia a pomáha udržať plod. Čaj z alchemilky sa odporúča piť po treťom mesiaci, najneskôr posledné tri mesiace pred pôrodom a to 1-2 šálky denne. Rovnako je naviac dobrá aj pre samotné dieťa, kedže podporuje tvorbu materského mlieka. Alchemilka osoží aj samotným ženám, kedže pomáha pri menštruačných poruchách a bolestiach, bielom výtoku a pri ťažkostich súvisiacich s prechodom. Pre svoje hojivé účinky má alchemilka aj ďalšie uplatnenie. Lieči všetky zápalové ochorenia v podbruší, napríklad častý zápal vaječníkov. V týchto prípadoch ju treba používať vnútorne vo forme záparu, a aj zvonka ako sedací kúpeľ. Výhodou alchemilky je, že nemá žiadne vedľajšie účinky a je ju možné užívať dlhodobo.

 

 

 

(foto http://botanika.wendys.cz, www.gresik.cz)

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info