Panel používateľa

Smrkáček Bio 250 ml

Smrkáček Bio 250 ml

Hodnotenie produktu: 3.5/5 (2x)

Vaše hodnotenie:

Sirup z mladých smrekových výhonkov v Bio kvalite s vitamínom C. Mladé smrekové výhonky prispievajú k normálnej funkcii dýchacieho systému. Vitamín C prispieva k normálnej funkcii imunitného systému.

4,51 € s DPH

5,30 € s DPH Zľava 15%

Skladové číslo:

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: Kitl

Kitl Smrkáček BIO je sirup z mladých smrekových výhonkov s vitamínom C. Je vhodný pre deti i dospelých pri nádche a prechladnutí. Smrekové výhonky sa pri prechladnutí využívali v tradičnom ľudovom liečiteľstve a Smrkáček na tieto tradície nadväzuje.

Kitl Smrkáček obsahuje iba 3 zložky:

mladé smrekové výhonky v Bio kvalite
trstinový cukor v Bio kvalite
vitamín C

Výsledkom je tak unikátny produkt na trhu - doplnok stravy v Bio kvalite.

V júli 2017 vyhlásila Potravinárska komora ČR Kitl Smrkáček Bio za najlepší inovatívny potravinársky výrobok v kategórii Mikro podnik.

Doporučené dávkovanie:

Jedna dávka je 5 ml (čajová lyžička). Deti 1-3 roky dve dávky denne*, deti 4-6 rokov štyri dávky denne, deti nad 7 rokov a dospelí päť dávok denne. Je možné riediť vodou alebo vlažným čajom v pomere 1:7.

Kitl Smrkáček vznikol na základe spolupráce s VÚPP v. v. i. Praha, Ústavu Výskumu globálnej zmeny AV ČR, v. V. I., Mendelovej univerzity v Brne, Zahraníckej fakulty Lednice a firmy Kitl s.r.o., pri riešení projektu QJ1210258.

*Možnosť podávania Kitl Smrkáčika deťom od 1 do 3 rokov veku v uvedenej dennej dávke schválila "Pracovná skupina pre detskú gastroenterológiu, hepatológiu a výživu".

Zloženie (v jednej dávke 5 ml): trstinový cukor*, mladé smrekový výhonky* 250 mg (Picea abies, 5%), vitamín C 40 mg (50% RHP**).

*) z ekologického poľnohospodárstva

**) referenčná hodnota příjmu

Upozornenie: Skladujte v chlade a v tme. Rastlinné výťažky môžu sedimentovať, prípadný zákal alebo pena nie je závadou a podčiarkuje prírodný charakter produktu. Pred užitím potrepať. Nie je určený deťom mladším ako 1 rok. Neprekračujte doporučenú dávku. Uchovajte mimo dosahu detí. Nemôže byť užívaný ako náhrada pestrej stravy. Balené v ochrannej atmosfére dusíku. Po otvorení uchovajte pri teplote do 10 °C a spotrebujte do 30 dní.

Priemerná výživová hodnota v 100 ml: energetická hodnota 1470 kJ/346 kcal, tuky < 0,1 g, z toho nasýtené mastné kyseliny < 0,1 g, sacharidy 86,5 g, z toho cukry 86,5 g, bielkoviny < 1 g, soľ < 0,1 g, vitamín C 800 mg, t.j. 10000 % RHP**.

Rozprávka o škriatkovi Smrkáčkovi
Na hrdle každej fľaše nájdete knižôčku s rozprávkou o škriatkovi Smrkáčkovi, ktorá zaujme Vaše deti a priblíži im život v lese a liečivú silu smrekových výhonkov. Konečne prečítajte si, ako rozprávka začína:

Bol raz jeden škriatok. Naozaj maličký, takže ľudia ho pri zemi ľahko prehliadli. Často ho ale počuli, pretože hrozne nahlas kýchal. Ako bol celý malý, mal totiž nos skoro až pri zemi. A tam, ako je známe, býva chladno. Takže škriatok skoro stále smrkal, popoťahoval a utieral nos. A premýšľal, ako by sa zbavil nádchy.

Vyskúšal kde čo. Ale márne. Až sa dopočul, že v lese žije vtáčik, ktorý vraj vie liečiť. Volá sa ďateľ. Hurá, keď vie vyliečiť ohromné ​​staré stromy, určite zvládne vyliečiť aj jeden malý noštek, zaradoval sa škriatok a ponáhľal do lesa ...

Ako to s chorým škriatkom dopadne? Celú rozprávku nájdete na fľaši Smrkáčika.

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info