Panel používateľa

TEA TREE ČAJOVNÍKOVÝ OLEJ 15ML

TEA TREE ČAJOVNÍKOVÝ OLEJ 15ML

Hodnotenie produktu: 5/5 (1x)

Vaše hodnotenie:

Čajovníkový olej je všestrannou pomôckou, využijete ho nie len pri zdravotných komplikáciach ale aj v domácnosti.

6,30 € s DPH

Skladové číslo:

Dostupnosť: Vypredané

Tea Tree olej alebo čajovníkový olej sa získava z listov austrálskeho stromu Melaleuca alternifolia lisovaním za studena. Stromy rastú voľne, ale aj na plantážiach, pretože sa Tea tree od 60rokov stalo veľmi obľúbenou zdravotnou a kozmetickou pomôckou. Olej je číry, bezfarebný alebo jemne nažltlej farby s veľmi charakterickou vôňou. Olej je všestrannou pomôckou, využijete ho nie len pri zdravotných komplikáciach ale aj v domácnosti.

Ako nám Tea tree pomáha?

Čistý extrakt je veľmi silný. Nekvapkajte priamo na postihnuté miesto. Najlepšie je nakvapkať pár kvapiek na vatu a tak potrieť postihnuté miesto. Ak máte precitlivenú pokožku, rieďte s vodou. Pri správnom dávkovaní je olej hypoalergický, vhodný aj pri kožných problémoch ako psoriáza.

Dezinfikuje- Tea tree olej je známy svojimi dezinfekčnými účinkami. Pomáha bojovať proti vírusom, baktériam, plesniam či iným mikróbom. Preto ho môžeme využiť pri infekciách, ranách, zápaloch. Stačí postihnuté miesto natierať veľmi malým množstvom oleja 2-krát denne.
Pri problémoch s lupinami, akné alebo pri podráždenej pokožke. Pár kvapiek tea tree oleja zmiešajte so šampónom a umyte si vlasy. Výsledok sa dostaví po 2-3 umytiach. Tea tree pomáha bojovať s akné. (Tip: na vatovú tyčinku nanasieme kvapku tea tree oleja a tou si potrieme požadované miesto)
Lieči nachladnutie a chrípku. Tea tree olej stačí nakvapkať do nádoby (10-20 kvapiek) s vriacou vodou, Nad nádobou sa zakryť uterákom a inhalovať. Tea tree pomôže od bolesti hlavy, uvoľní dýchacie cesty a zbaví postupne kašľa. Vhodný je aj pri problémoch s prieduškami.
Pri poštípaní hmyzom, drobných spáleninách, či rezných ranách v kuchyni alebo žiletkou. Zmierňuje svrbenie a rýchlejšie hojí rany. Neaplikujte priamo.
Pri bolesti hrdla- kloktajte. 2-3 kvapky do pohára s vodou, vykloktať a neprehĺtať.
Po depilácii, pridajte do kokosového oleja pár kvapiek tea tree oleja a potrite ním želané miesta- vyhnete sa zápalom a vyrážkam.
Likviduje bradavice.
Ak trpíte mikózou na nechtoch, potrite si nechtové lôžka tampónom s pár kvpakami tea tree oleja minimálne raz, maximálne 3- krát denne. Liečba trvá individuálne a záleží aj od stavu mikózy. Účinky sa však určite dostavia.
Na masáže- uvoľňuje unavené miesta. Môžete aplikovať priamo na pokožku okolo 10 kvapiek a rozmasírovať.
Aromaterapia- nakvapkajte do vonnej sviečky.
Kúpeľ- po namáhavom dni si doprajte uvoľnenie. Stači 10 kvapiek do vane.
Ak máte v domácnosti problémy s hmyzom či roztočmi, operte prádlo s 2 lyžičkami tea tree oleja. Prádlo to krásne prevonia a roztočom či hmyzu to zas až tak voňať nebude.
Ak pri upratovaní potrebujete naozaj niečo vydezinfikovať- umývadlo, dosku na krájanie. Pridajte na hubku pár kvapiek pretrite a opláchnite vodou.
Na bežné domáce upratovanie- pridajte do vody, s ktorou umývate pár kvapiek a domácnosť bude hygienicky čistá
Pozor vyhýbajte sa kontaktu s očami- spôsobuje slzenie. Prípravok je len na vonkajšie použitie. Uchovávajte mimo dosahu detí.

Zloženie: 100 % olej Melaleuca

KVALITA A OBSAH SILÍC
Rozhodujúcou zložkou pre kvalitu Tea tree oleja je obsah silíc terpinem -4-ol a 1,8- cineole. Silica terpinem -4-ol majú vysokú antimikrobiálnu aktivitu proti plesniam a baktériam. Obsah tejto zložky by mal byť v oleji, čo najvyšší. 1,8- cineole sa vyznačuje schopnosťou prekrviť tkanivo, a len u malého percenta populácie môže spôsobiť podráždenie pokožky. Naopak tejto látky, by toľko byť nemalo.

Austrálska norma AS2782-1997, ktorá definuje obsah účinných látok v tea tree oleji stanovuje minimálny obsah terpinem -4-ol na 30% a 1,8- cineole na maximálne 15%.

Tea Tree Oil – Health Link je olej vysokej kvality zaradený do triedy „ Pharmaceutical Grade"

Priemerný obsah hlavných silíc je:

terpinen -4-ol nad 46 %
1,8-cineole pod 3,1 %

Skladovanie: Skladujte pri teplote do 30 °C.

Krajina pôvodu: Austrália

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info